Ryżowary, parowniki, urządzenia do gotowania ryżu

Idealnie dobrany i przyrządzony ryż to podstawa udanego sushi, a także wielu innych dań kuchni azjatyckiej. O to jednak niełatwo, bowiem bardzo trudno osiągnąć właściwą kleistość czy twardość ziarenek. Praktyka czyni mistrza, dlatego warto próbować i udoskonalać sposób przygotowywania ryżu, aby doskonale uzupełniał potrawy. Mniej angażującym sposobem, a zarazem łatwiejszym, jest wykorzystanie parownika do gotowania ryżu – urządzenia dedykowanego między innymi właścicielom restauracji serwującej kuchnię azjatycką czy miłośnikom smaków z Kraju Kwitnącej Wiśni, którzy przygotowują sushi własnoręcznie.

Parownik do gotowania przyda się zresztą każdemu. Urządzenie jest wielofunkcyjne i uniwersalne, dlatego używając go, z łatwością można przyrządzić również kaszę lub inne ziarna wymagające termicznej obróbki, np. quinoę. Jak działa parownik do gotowania ryżu i kaszy? Choć do każdego urządzenia dołączona jest instrukcja, według której powinno się postępować, praktycznie każdy ryżowar działa w ten sam sposób. Do pojemnika należy wsypać ziarna, a następnie zalać je wodą i ustawić odpowiedni program gotowania.

Japoński garnek go gotowania ryżu

Urządzenie do gotowania ryżu i kaszy przygotuje składniki odpowiednio miękkie i kleiste, bez potrzeby ciągłego nadzorowania i doglądania przez kucharza. Ryż nie przegotuje się, nie przypali, nie przywrze do dna, a także nie wystygnie – ryżowar wyposażony jest bowiem w funkcję utrzymywania ciepła. Na co zwrócić uwagę podczas zakupu maszynki do ryżu, kaszy oraz innych ziaren?

Najważniejszymi wytycznymi, na jakie powinno się zwracać uwagę w trakcie wyboru parownika do gotowania, są między innymi pojemność całkowita japońskiego garnka do gotowania ryżu, moc ryżowaru, a także dostępne w zestawie wyposażenie. Istotną kwestią jest również producent urządzenia do gotowania ryżu i kaszy – najlepiej wybierać sprawdzone, renomowane na rynku firmy.

Maszynka do ryżu

W naszym asortymencie dostępne są aż cztery modele parowników do gotowania ryżu i kaszy marki Tristar oraz Remo w doskonałych cenach. Zachęcamy do zapoznania się z opisami poszczególnych urządzeń do gotowania ryżu, aby wybrać ten najbardziej odpowiadający swoim preferencjom i potrzebom. Bez względu na wybór, każdy z nich ułatwi Państwu przygotowanie ziarenek, idealnych do sushi czy innych dań kuchni azjatyckiej. Zapraszamy do zakupów oraz kontaktu w razie pojawienia się pytań.

PAROWNIKI