Kadzidełka japońskie

Na bogatą i barwną kulturę Japonii składa się wiele elementów – aromatyczna kuchnia, czyli popularne na całym świecie rolki sushi, zupa ramen czy sproszkowana zielona herbata, matcha; barwna ceramika, pozwalająca na celebrację każdego posiłku w otoczeniu rodziny i znajomych; ceremonia picia herbaty z małych, wielobarwnych czarek, kimono, kwitnące drzewa wiśni, a także kadzidełka japońskie.

Według niektórych źródeł, kadzidełka japońskie w Azji zostały użyte po raz pierwszy już w VI wieku, a dokładniej w roku 595, gdy w Kraju Kwitnącej Wiśni, w środowisku osób zamożnych i wykształconych, zaczął rozwijać się buddyzm. Początkowo kadzidła japońskie wykorzystywane były podczas trwania tradycyjnych kultów religijnych. Wkrótce kadzidła zapachowe zostały spopularyzowane i do dziś stanowią niezwykle ważny element Japonii – używa się ich w świątyniach oraz w trakcie ważnych uroczystości rodzinnych.

Kadzidła japońskie

Kadzidełka japońskie stosowane są w aromaterapii, by wytworzyć w pomieszczeniu niepowtarzalny klimat, sprzyjający uspokojeniu lub pobudzeniu. W naszym asortymencie dostępne są różne warianty zapachowe kadzideł – bezdymne kadzidełka japońskie o zapachu ambry, drzewa sandałowego, cedru oraz zielonej herbaty. Wybór zapachu kadzidła zależy od indywidualnych preferencji klientów, a także efektów, jakie chcą uzyskać. Kadzidła japońskie z nutą ambry oraz cedru pozwolą na zrelaksowanie się i wyciszenie, z kolei kadzidła zapachowe, w których składzie znajduje się zielona herbata, przyczynią się do pobudzenia całego ciała.

Wszystkie dostępne w naszym sklepie kadzidła japońskie są w pełni naturalne. W skład kadzideł zapachowych wchodzą aromatyczne składniki pochodzenia roślinnego. Wewnątrz kadzideł japońskich nie umieszcza się bambusowego patyczka, stąd podczas spalania kadzidła wydzielają zdecydowanie mniej dymu i rozprzestrzeniają w pomieszczeniu delikatną woń. Kadzidła naturalne są bardzo wydajne – ich czas spalania osiąga nawet 35 minut.

Kadzidła zapachowe

Dostępne w sklepie kadzidełka japońskie wyróżniają się wysoką jakością, dokładnością wykonania, a zarazem atrakcyjną ceną. Kadzidła naturalne pochodzą od japońskiej firmy Nippon Kodo, zajmującej się ich produkcją ponad 400 lat. W każdym opakowaniu znajduje się 50 sztuk naturalnych kadzidełek, a także ceramiczna podstawka, na której można umieścić zapalone kadzidło japońskie. Produkt jest idealnym pomysłem na prezent dla kogoś bliskiego lub siebie.

KADZIDEŁKA