Japońskie naczynia z melaminy (laka)

Będąc w restauracji lub próbując dań przyrządzonych przez znajomych/rodzinę, zwraca się uwagę na całokształt – aromatyczny i ciekawy smak potraw, piękne podanie oraz estetyczną i niekonwencjonalną zastawę. Wszystkie te elementy są bardzo ważne w odbiorze posiłku i pozwalają na jego małą celebrację. Nie bez powodu jedzenie nazywane jest ucztą dla wszystkich zmysłów. Z tego samego założenia wychodzą mieszkańcy Azji, dlatego rolki sushi to swoiste dzieła sztuki, a posiłki spożywane są w ustalonej harmonii.

Celebrować posiłki można, a nawet trzeba, nie tylko w lokalu czy podczas spotkań ze znajomymi. Każde śniadanie, obiad czy kolacja, jeśli tylko pozwala na to czas, powinno być małym świętem. Doskonałym sposobem na to, by umilić sobie spożywanie dań, jest wyposażenie się w oryginalne i pięknie prezentujące się naczynia z melaminy. Czym charakteryzuje się to tworzywo? Melamina, z której wykonuje się talerze i inne elementy zastawy, to związek chemiczny stosowany głównie w przemyśle. Zastawa z melaminywyróżnia się dużą odpornością na uszkodzenia mechaniczne, a dodatkowo jest komfortowa w użytkowaniu z uwagi na swoją lekkość.

Naczynia z melaminy

W naszym asortymencie znajdą Państwo wysokiej jakości naczynia z melaminy w różnych wielkościach oraz o różnym przeznaczeniu. W ofercie dostępne są miseczki z melaminy do ramenu czy miso oraz innych japońskich zup, które dzięki specjalnemu wyprofilowaniu ułatwiają spożywanie azjatyckich dań. Będąc w temacie zup, przygotowaliśmy również łyżki z melaminy w trzech wariantach, pozwalające na swobodne jedzenie ramenu oraz miso.

Kompletując zastawę z melaminy, nie można zapomnieć o podłużnym, prostokątnym talerzu, na którym serwuje się głównie rolki sushi. Inną alternatywą do tego naczynia są tace z melaminy, imitujące lakę – materiał wykorzystywany w japońskiej i chińskiej sztuce zdobniczej. Miłośnicy jednego z najbardziej popularnych dań kuchni japońskiej z pewnością skuszą się także na poręczne i wygodne podwójne miseczki z melaminy na sos sojowy oraz marynowany, różowy imbir – nieodłączne dodatki do sushi. Naczynia z melaminy zazwyczaj dostępne są w kolorze czarnym.

Melamina – zastawy

Wybór rodzajów naczyń z melaminy, zdobień oraz ich rozmiarów zależy jedynie od Państwa preferencji oraz potrzeb, dlatego zachęcamy zapoznać się z naszym asortymentem. Gwarantujemy wysokiej jakości produkty, odporne na uszkodzenia i zarysowania. Wszystkie wyroby są oryginalne i produkowane w Japonii. Zapraszamy do zakupów oraz kontaktu, gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania!

LAKA/MELAMINA