Talerze do serwowania sushi

Efektowny sposób zaserwowania sushi, podobnie jak w przypadku każdego innego dania, to absolutna podstawa, bez względu na to, czy rolki spożywa się w domowym zaciszu czy ekskluzywnej restauracji z kuchnią japońską. Ładnie prezentujące się sushi to szansa na zaskoczenie swoich gości i wywołania zachwytów jeszcze przed próbą smaku. W końcu jedzenie jest ucztą dla wielu zmysłów.

Piękna, przemyślana kompozycja na talerzu oraz estetyczne naczynia do sushi są dopełnieniem całości i zdecydowanie wpływają na doznania kulinarne wszystkich smakoszy, nawet jeśli nie do końca są tego świadomi. Talerze do serwowania sushi i innych dań kuchni japońskiej różnią się od tych powszechnie stosowanych chociażby w Polsce. Zazwyczaj talerze do sushi są podłużne i prostokątne, z delikatnie zawiniętymi obwódkami. Ważnym elementem japońskich naczyń do sushi są również pałeczki, za pomocą których spożywa się rolki. Warto jednak zaznaczyć, iż używanie tego azjatyckiego odpowiednika sztućców nie jest obowiązkowe – sushi śmiało można jeść także rękoma (wyjątkiem od reguły jest sashimi).

Naczynia do sushi

Talerze do sushi to nie jedyny element, w który muszą zaopatrzyć się wszyscy miłośnicy rolek, pragnący przygotować japońskie danie w domu. Jak pałeczki, to także specjalnie dostosowana do nich podstawka, ułatwiająca ich odkładanie i chwytanie. Wiele osób, zresztą bardzo słusznie, nie wyobraża sobie sushi bez sosu sojowego oraz marynowanego, różowego imbiru, mającego właściwości odświeżające i eliminujące posmak poprzednio spożywanej rolki, by móc delektować się na nowo kolejną. Kupując talerze do serwowania sushi, warto wyposażyć się również w miseczki na sos sojowy oraz imbir.

Alternatywą do klasycznych, prostokątnych talerzy do sushi, są okrągłe tace, prezentujące się równie estetycznie i świetnie spełniające swoją rolę. Japońskie naczynia to jednak nie tylko talerze czy tacki do sushi. Bardzo popularnymi potrawami, często wtórującymi rolkom, są zupy, m.in. ramen oraz miso. Z tego powodu w ofercie naczyń do dań japońskich znajdują się miseczki oraz specjalnie wyprofilowane łyżki.

Japońskie naczynia do sushi

W naszym bogatym asortymencie naczyń do sushi i nie tylko znajdą Państwo zarówno pojedyncze elementy, a także elegancko zapakowane zestawy talerzy do sushi, idealne na prezent dla prawdziwych fanów kuchni azjatyckiej. Wszystkie produkty wyróżniają się wysoką jakością wykonania i dbałością o każdy szczegół. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz zakupów!

TALERZE DO SUSHI