Najlepsze wietnamskie kawy

Aromatyczny, pobudzający zapach kawy o poranku to dla wielu osób nieodłączny element każdego dnia. Celebrowanie picia kawy ma miejsce w wielu zakątkach świata. Inaczej kawę podaje się w słonecznych Włoszech czy Chorwacji, w inny sposób pija się ją w Stanach Zjednoczonych, a w jeszcze bardziej odmiennym stylu robi się to w Wietnamie. Choć ostatni punkt na mapie kojarzony jest głównie z herbatą, to właśnie kawa wietnamska najczęściej gości na stołach lokalnych mieszkańców i turystów, odwiedzających kawiarnie i restauracje.

Kawę do Wietnamu sprowadzili Francuzi w czasach kolonialnych. Tutejsi mieszkańcy wkrótce rozpoczęli własną produkcję kawy i zaadaptowali ją w swojej kulturze. Obecnie Wietnam jest w czołówce eksporterów kawy. Najbardziej popularną kawą wietnamską jest robusta, charakteryzująca się mocnym aromatem oraz wysoką zawartością kofeiny. Jak przygotowuje się i podaje kawę po wietnamsku? Kawę tradycyjnie zaparza się w specjalnym naczyniu, zwanym phin. Dobrze sprawdzi się również klasyczny dripper i filtry. Zaparzacz nakłada się na kubek, następnie wsypuje się do niego zmieloną kawę wietnamską, zalewa odrobiną wody i odstawia na kilka minut, czekając aż zmielone ziarenka napęcznieją. Po chwili kawę wietnamską ponownie zalewa się gorącą wodą i przykrywa phin/dripper, odczekując kilka minut. Kawa wietnamska doskonale smakuje zarówno na ciepło, jak i w wersji schłodzonej, z dodatkiem kostek lodu.

Kawa wietnamska – sklep

W asortymencie naszego sklepu z azjatyckimi produktami, akcesoriami do kuchni oraz ceramiką, znajdą Państwo oryginalne kawy wietnamskie, pochodzące od renomowanych na rynku azjatyckim producentów. Wszystkie kawy sprowadzane są prosto z Wietnamu do Polski, aby nasi klienci mogli cieszyć się aromatyczną, pełną smaków kawą we własnym domu czy biurze.

Klienci mają do wyboru najlepsze kawy wietnamskie mielone oraz ziarniste, pakowane w opakowania o różnych gramaturach, by każdy mógł dobrać produkt odpowiadający swoim indywidualnym potrzebom. Kawy wietnamskie, dostępne w naszym sklepie, cechuje różny smak – czekoladowy, czekoladowo-maślany, a nawet z nutą whisky. Ceny kaw wietnamskich są bardzo atrakcyjne, co doceniają wszyscy smakosze tego intrygującego napoju i nie tylko.

Najlepsza kawa wietnamska

Zachęcamy do zapoznania się ze zróżnicowaną ofertą jakościowych, wyselekcjonowanych kaw wietnamskich, dostępnych w naszym sklepie, a także pozostałymi artykułami, sprowadzanymi z Azji. Gwarantujemy niskie ceny, starannie dobrane kawy wietnamskie, szybką i sprawą wysyłkę oraz pomoc, gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania.

KAWY WIETNAMSKIE