Oryginalna japońska ceramika.

Japońska ceramika jest synonimem wysokiej jakości, precyzji, oraz tradycji. Wiele naczyń do sushi czy zestawów do sake do dziś zachowały swój klasyczny, dawny kształt i dekoracje.

Warto wspomnieć także o japońskich kadzidełkach, które słyną z wysokiej jakości i niezwykłych zapachów. Zalety kadzidełek japońskich Prawdopodobnie kadzidełka po raz pierwszy zostały użyte w Japonii w 595 roku. W Kraju Kwitnącej Wiśni są one bardzo istotne – używa się ich w świątyniach i podczas ważnych wydarzeń rodzinnych. Nie zawierają wewnątrz patyczka, który często spotykany jest w europejskich kadzidełkach. Dzięki temu japońskie kadzidła spalają się całkowicie, mniej dymią oraz dają czysty, lekki zapach. Wykonane są wyłącznie z naturalnych, aromatycznych składników pochodzenia roślinnego. Charakteryzują się również długim czasem spalania, który osiąga nawet 30 minut – są więc bardzo wydajne.

Zestawy do sake – etykieta picia trunku Sake to prawdopodobnie jeden z najpopularniejszych alkoholi na świecie. W Japonii jest obowiązkowy podczas ważnych wydarzeń, rodzinnych ceremonii i spotkań oraz w czasie świąt. Sake można pić w różnych temperaturach – od bardzo zimnej, po podgrzewaną do nawet 50 °C. Wszystko zależy od rodzaju sake i preferencji gości. Przy podawaniu tego alkoholu obowiązuje użycie tradycyjnych zestawów do sake oraz specjalna etykieta picia. Jeden z najważniejszych punktów mówi, by nigdy nie nalewać alkoholu samemu sobie – z pewnością zadbają o to inni. Gdy ktoś napełnia nam czarkę, trzeba trzymać ją zawsze w prawej dłoni, natomiast spód delikatnie podtrzymywać lewą dłonią. Z racji tego, że sake pija się z czarek, trunek ten należy sączyć, nie wypijać całej zawartości od razu. Kończąc nalewanie, należy obrócić tokkuri, czyli specjalną butelkę, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, aby alkohol nie zaczął z niej kapać. Oprócz tradycyjnych kompletów do sake w naszej ofercie dostępne są niezbędne naczynia do sushi: podkładki pod pałeczki, talerze do sushi w odpowiednich wymiarach, miseczki do sushi na imbir oraz sos sojowy.

Zapraszamy do poznania pełnej oferty.

CERAMIKA