New

Zestaw do ceremonii herbaty Aurora - matcha

Oceń ten produkt jako pierwszy

249,99 zł

W magazynie

Krótki opis

Zestaw do ceremonii herbaty Acer - matcha
Zestaw do ceremonii herbaty

Chasen - japońska nazwa pędzelka i ceramiczny stojak na pędzel,

miseczka Rozmiar: 13x 7 cm

pakowane w eleganckie pudełko Edo Japan.

Herbata od wieków jest cenionym napojem na całym świecie, w związku z tym powstało wiele ceremonii związanych z jej spożywaniem. Nawiążemy tu do najbliższej naszemu sercu  Japonii, gdzie ceremonia picia herbaty szlachetnie zwana jako Chanoyu – jest tłumaczona jako Cha- herbata , no-yu droga – droga herbaty. Zasady ceremonii nawiązują do ceremoniałów buddyjskich i symbolizują drogę do osiągnięcia pełnej duchowości. Pierwotną formę tego ceremoniału stworzył Mnich Murata Suko wraz z Shogunem  Yoshimistu w XV wieku.

Ceremoniał herbaty powinien odbywać się w miejscu, które sprzyja odprężeniu i jest harmonijne, może to być ogród, pawilon, taras.

Przed przystąpieniem do ceremoniału herbaty należy dokładnie umyć dłonie na znak oczyszczenia duszy, następnie kontempluje lub podziwia piękno otaczającego miejsca. Herbata, która jest wykorzystywana do ceremonii Chanoyu to szlachetna sproszkowana herbata zielona zwana Matcha. Gospodarz ceremonii nakłada bambusową łyżeczką zwana chasaku matchę do chawana – dużej czarki, która posiada tzw. Twarz, następnie z precyzją i w skupieniu miesza bambusową miotełką zwaną Chasen i częstuje osobno gości.

Chanoyu to ważny element dziedzictwa kulturowego Japonii, a spożywanie herbaty Matcha stało się dzięki niemu popularne. Herbata matcha jest rozpoznawalna na całym świecie i uznawana nie tylko za przysmak, ale traktowana jako suplement diety, jest silnym antyoksydantem , przeciwutleniacze wymiatają wolne rodniki, ponieważ jest bogatym źródłem katechin, któ®e zmniejszają ryzyko miażdżycy, działają przeciwirusowo i przeciwbakteryjnie. Matcha Uspokaja i relaksuje, poprawia pamięć i koncentrację L-teanina, przyspiesza metabolizm organizmu. Takie właściwości posiadają w mniejszym stopniu wszystkie zielone herbaty, które dzięki temu, że nie są poddane fermentacji, a jedynie obróbce podgrzewania i suszenia, zatrzymują utlenianie liści i zachowuję polifenole zawarte w liściach herbacianych.

Zestaw do ceremonii herbaty Acer - matcha Zestaw do ceremonii herbaty Chasen - japońska nazwa pędzelka i ceramiczny stojak na pędzel, miseczka Rozmiar: 13x 7 cm pakowane w eleganckie pudełko Edo Japan. Herbata od wieków jest cenionym napojem na całym świecie, w związku z tym powstało wiele ceremonii związanych z jej spożywaniem. Nawiążemy tu do najbliższej naszemu sercu  Japonii, gdzie ceremonia picia herbaty szlachetnie zwana jako Chanoyu – jest tłumaczona jako Cha- herbata , no-yu droga – droga herbaty. Zasady ceremonii nawiązują do ceremoniałów buddyjskich i symbolizują drogę do osiągnięcia pełnej duchowości. Pierwotną formę tego ceremoniału stworzył Mnich Murata Suko wraz z Shogunem  Yoshimistu w XV wieku. Ceremoniał herbaty powinien odbywać się w miejscu, które sprzyja odprężeniu i jest harmonijne, może to być ogród, pawilon, taras. Przed przystąpieniem do ceremoniału herbaty należy dokładnie umyć dłonie na znak oczyszczenia duszy, następnie kontempluje lub podziwia piękno otaczającego miejsca. Herbata, która jest wykorzystywana do ceremonii Chanoyu to szlachetna sproszkowana herbata zielona zwana Matcha. Gospodarz ceremonii nakłada bambusową łyżeczką zwana chasaku matchę do chawana – dużej czarki, która posiada tzw. Twarz, następnie z precyzją i w skupieniu miesza bambusową miotełką zwaną Chasen i częstuje osobno gości. Chanoyu to ważny element dziedzictwa kulturowego Japonii, a spożywanie herbaty Matcha stało się dzięki niemu popularne. Herbata matcha jest rozpoznawalna na całym świecie i uznawana nie tylko za przysmak, ale traktowana jako suplement diety, jest silnym antyoksydantem , przeciwutleniacze wymiatają wolne rodniki, ponieważ jest bogatym źródłem katechin, któ®e zmniejszają ryzyko miażdżycy, działają przeciwirusowo i przeciwbakteryjnie. Matcha Uspokaja i relaksuje, poprawia pamięć i koncentrację L-teanina, przyspiesza metabolizm organizmu. Takie właściwości posiadają w mniejszym stopniu wszystkie zielone herbaty, które dzięki temu, że nie są poddane fermentacji, a jedynie obróbce podgrzewania i suszenia, zatrzymują utlenianie liści i zachowuję polifenole zawarte w liściach herbacianych.
Kuchnia japońska

Użyj spacji aby rozdzielić tagi, apostrofów (') aby wpisać frazy.

Tylko zarejestrowani kiienci mogą pisać opinie. Proszę zalogować się lub zarejestrować