Kawy i herbaty, które polecamy są wyselekcjonowane od firm z długowieczną tradycją ponad 150 lat, znajdziecie tu zwykłe herbaty czarne typu Yunnan premium i Earl Grey wzbogacony pięknym, niebieskim kwiatem bergamotki, mieszanki herbat zielonych Sencha z szuszonymi owocami lub kwiatami, herbaty białe typu Oolong i najszlachetniejsze herbaty japońskie Gyokuro, Hojicha, Genamaicha z prażonym ryżem. Podajemy czas parzenia i temperaturę , od tego zależy czy napar będzie nam smakował . Dla kawoszy - spróbujcie czekoladowej kawy wietnamskiej, z mleczkiem słodzonym ma niesamowity smak, deseru nie potrzeba .

KAWY I HERBATY

  1. Japońska Moya MATCHA codzienna – 30 g.

    Japońska Moya MATCHA codzienna – 30 g. Czym różni się matcha od zwykłej zielonej herbaty? Pijąc matchę, spożywamy całe liście zielonej herbaty Tencha. Dzięki czemu dostarczamy organizmowi więcej składników odżywczych (aminokwasów, minerałów, witamin oraz błonnika), niż w przypadku zwykłego naparu herbacianego. Matcha jest zieloną herbatą w najczystszej formie. Przy jej uprawach wykorzystuje się techniki zacieniania liści: plantacje krzewów przeznaczonych do proszkowania, przykryte są bambusowymi matami. Ta technika skutkuje zwiększoną zawartością chlorofilu w liściach. Stężone działanie antyutleniaczy Podstawową korzyścią z picia matchy, jest przyjmowanie antyoksydantów, które odpowiadają za neutralizowanie negatywnych skutków działania wolnych rodników. Przeciwutleniacze wymiatają wolne rodniki stale obecne w naszym organizmie m.in. na skutek stresu, przywracają równowagę i pomagają powstrzymać rozwój chorób serca, oczu, mózgu, skóry i większości rodzajów nowotworów. Duże ilości przeciwutleniaczy znajdują się w świeżych owocach i warzywach, ale to matcha posiada ich największe stężenie w skali ORAC. Najważniejsze przeciwutleniacze dostarczane przez matchę to katechiny. Te antyoksydanty o wyjątkowo silnym działaniu, zmniejszają ryzyko miażdżycy, działają przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, obniżają poziom cholesterolu we krwi. Odgrywają dużą rolę w procesie ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Ponieważ pijąc matchę, spożywamy całe zmielone liście herbaciane, jedna filiżanka tej herbaty pod względem zawartości antyoksydantów odpowiada 10 wypitym filiżankom zwykłego naparu z zielonej herbaty. Relaksuje, wpływa korzystnie na pamięć L-teaninia, aminokwas skoncentrowany w liściach matchy, pobudza emitowanie fal alfa w mózgu, które wpływają na nasze samopoczucie i wywołują uczucie relaksu i spokoju, nie powodując senności. L-teanina, pomaga wywołać stan czujnego odprężenia podobny do tego, który osiąga się poprzez medytację. Tradycyjna matcha w proszku, ma czterokrotnie większą zawartość L-teaniny, (39 mg na porcję), niż zielona herbata serwowana w torebce. Dietetycy zalecają L-teaninę również ze względu na jej korzystny wpływ na utrzymanie właściwego poziomu dopaminy i serotoniny w organizmie – substancji kluczowych dla dobrego samopoczucia, kreatywności i gotowości do podejmowania wyzwań. Jak przygotować matchę? Do filiżanki, kubka lub tradycyjnej czarki (chawan) wsypać 0,5- 1 łyżeczkę herbacianego proszku, rozpuścić w niedużej ilości zimnej wody i dokładnie wymieszać, a następnie dolać gorącej wody (70- 80 °C). Można też zalać proszek bezpośrednio wodą o tej temperaturze. Końcowym etapem jest spienienie napoju za pomocą tradycyjnej bambusowej miotełki chasen lub elektrycznego spieniacza do mleka. Dobrze przygotowana matcha, powinna mieć jednorodną, jasnozieloną konsystencję.

    Dowiedz się więcej

    43,99 zł
    Add to wishlist
  2. Japońska Moya MATCHA bio tradycyjna – 50 g

    Japońska Moya MATCHA bio tradycyjna – 50 g. Czym różni się matcha od zwykłej zielonej herbaty? Pijąc matchę, spożywamy całe liście zielonej herbaty Tencha, dzięki czemu dostarczamy organizmowi więcej składników odżywczych (aminokwasów, minerałów, witamin oraz błonnika), niż w przypadku zwykłego naparu herbacianego. Matcha jest zieloną herbatą w najczystszej formie. Przy jej uprawach wykorzystuje się techniki zacieniania liści: plantacje krzewów przeznaczonych do proszkowania, przykryte są bambusowymi matami. Ta technika skutkuje zwiększoną zawartością chlorofilu w liściach. Stężone działanie antyutleniaczy Podstawową korzyścią z picia matchy, jest przyjmowanie antyoksydantów, które odpowiadają za neutralizowanie negatywnych skutków działania wolnych rodników. Przeciwutleniacze wymiatają wolne rodniki stale obecne w naszym organizmie m.in. na skutek stresu, przywracają równowagę i pomagają powstrzymać rozwój chorób serca, oczu, mózgu, skóry i większości rodzajów nowotworów. Duże ilości przeciwutleniaczy znajdują się w świeżych owocach i warzywach, ale to matcha posiada ich największe stężenie w skali ORAC. Najważniejsze przeciwutleniacze dostarczane przez matchę to katechiny. Te antyoksydanty o wyjątkowo silnym działaniu, zmniejszają ryzyko miażdżycy, działają przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo, obniżają poziom cholesterolu we krwi. Odgrywają dużą rolę w procesie ochrony skóry przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego. Ponieważ pijąc matchę, spożywamy całe zmielone liście herbaciane, jedna filiżanka tej herbaty pod względem zawartości antyoksydantów odpowiada 10 wypitym filiżankom zwykłego naparu z zielonej herbaty. Relaksuje, wpływa korzystnie na pamięć L-teaninia, aminokwas skoncentrowany w liściach matchy, pobudza emitowanie fal alfa w mózgu, które wpływają na nasze samopoczucie i wywołują uczucie relaksu i spokoju, nie powodując senności. L-teanina, pomaga wywołać stan czujnego odprężenia podobny do tego, który osiąga się poprzez medytację. Tradycyjna matcha w proszku, ma czterokrotnie większą zawartość L-teaniny, (39 mg na porcję), niż zielona herbata serwowana w torebce. Dietetycy zalecają L-teaninę również ze względu na jej korzystny wpływ na utrzymanie właściwego poziomu dopaminy i serotoniny w organizmie – substancji kluczowych dla dobrego samopoczucia, kreatywności i gotowości do podejmowania wyzwań. Jak przygotować matchę? Do filiżanki, kubka lub tradycyjnej czarki (chawan) wsypać 0,5- 1 łyżeczkę herbacianego proszku, rozpuścić w niedużej ilości zimnej wody i dokładnie wymieszać, a następnie dolać gorącej wody (70- 80 °C). Można też zalać proszek bezpośrednio wodą o tej temperaturze. Końcowym etapem jest spienienie napoju za pomocą tradycyjnej bambusowej miotełki chasen lub elektrycznego spieniacza do mleka. Dobrze przygotowana matcha, powinna mieć jednorodną, jasnozieloną konsystencję.

    Dowiedz się więcej

    79,00 zł
    Add to wishlist
  3. Japońska Moya MATCHA bio tradycyjna – 30 g

    .Moya matcha – bio tradycyjna 30 g Wyróżnia ją intensywna zielona barwa i zbalansowany smak, lekka słodycz i delikatny herbaciany posmak. Pochodzi z mieszanki pierwszego i drugiego zbioru. Pita jest w każdej postaci. Region zbioru Uji pref.Kyoto Gramatura – 30 gr, szczelnie pakowana w tubie, po otwarciu zalecamy przechowywać w lodówce. Pozyskuje się ją z pierwszego i drugiego zbioru świeżych liści krzewów dojrzewających pod specjalnymi przeciwsłonecznymi osłonami. Dzięki temu uzyskuje się wyższą zawartość chlorofilu i teaniny, a liście nabierają intensywnego zielonego koloru. Kiedy dojrzeją są zbierane, delikatnie suszone i ścierane na drobny proszek.

    Dowiedz się więcej

    75,99 zł
    Add to wishlist
  4. Puszka na herbatę Kyoto 125 g cherry.

    Dane techniczne: rozmiar puszki : poj. 250 g 7,5 x 110 mm, wieczko: bez zawiasu lakier: połysk tłoczenie: nie

    Dowiedz się więcej

    29,99 zł
    Add to wishlist
  5. Czarka japońska handmade brązowa I 8 x 6,5 cm

    Producent: Tokyo design studio. Pojemność: 150 ml. Można myć w zmywarce.

    Dowiedz się więcej

    69,99 zł
    Add to wishlist
  6. Hermetyczna puszka na herbatę Sakura zielona 125 g

    Dane techniczne: rozmiar puszki : poj. 125 g 7,5 x 110 mm, wieczko: bez zawiasu lakier: połysk tłoczenie: nie

    Metalowa puszka na herbatę Sakura 125 g . Dzięki hermetycznemu zamknięciu puszki, herbata zatrzyma swój aromat i smak na dłużej. Będzie również chroniona przed zawilgnięciem. Puszka jest niezwykle bogato zdobiona, ciekawy wzór rodem z Japonii, silnie nawiązuje do sztuki Kraju Kwitnącej Wiśni. Puszka jest dostosowana do przechowywania w niej 125 g herbaty.

    Dowiedz się więcej

    28,99 zł
    Add to wishlist
  7. Hermetyczna puszka na herbatę Sakura niebieska 125 g

    Dane techniczne: rozmiar puszki : poj. 125 g 7,5 x 110 mm, wieczko: bez zawiasu lakier: połysk tłoczenie: nie

    Dowiedz się więcej

    28,99 zł
    Add to wishlist
  8. Hermetyczna puszka na herbatę Sakura czerwona 125 g

    Dane techniczne: rozmiar puszki : poj. 125 g 7,5 x 110 mm, wieczko: bez zawiasu lakier: połysk tłoczenie: nie

    Dowiedz się więcej

    28,99 zł
    Add to wishlist
  9. Herbata zielona z prażonym ryżem Genmaicha 100 g.

    Najbardziej popularna herbata japońska w Polsce. Napar z zielonej herbaty należy do jednych z najzdrowszych napojów, polecana dla diabetyków – obniża poziom cukru we krwi, reguluje wydzielanie żółci, ułatwia trawienie, przyspiesza przemianę tłuszczu, jest przeciwutleniaczem. Napar zaparzamy od 2-3 min. w temp. 70 – 80 stopni C.

    Dowiedz się więcej

    89,99 zł
    Add to wishlist
  10. Herbata zielona Sencha z truskawką i lychee premium 100 g.

    Herbaciane listki, poddawane są suszeniu niezwłocznie po zerwaniu z krzewu. Dzięki temu nie dopuszcza się do rozpoczęcia procesu fermentacji, charakterystycznego dla herbat czarnych. Ma to znacznie nie tylko ze względu na walory smakowe, ale również na właściwości zdrowotne. Napar z Senchy należy do jednych z najzdrowszych napojów, polecany dla diabetyków – obniża poziom cukru we krwi, reguluje wydzielanie żółci, ułatwia trawienie, przyspiesza przemianę tłuszczu, jest przeciwutleniaczem. Napar zaparzamy od 2-3 min. w temp. 70 – 80 stopni C.

    Dowiedz się więcej

    29,99 zł
    Add to wishlist