Napoje japońskie i orientalne

Poznawanie japońskiej kuchni nie kończy się na sushi, zupie ramen czy sproszkowanej zielonej herbacie, matchy. Kraj Kwitnącej Wiśni to także ciekawe pod względem smaku i wyglądu słone przekąski, słodycze, alkohole oraz napoje. Jednym z najpopularniejszych japońskich napoi bezalkoholowych jest lemoniada ramune, często pojawiająca się w kulturze – w filmach, kreskówkach, anime czy magnach. Czym wyróżnia się lemoniada japońska i jaka jest jej historia?

Japoński napój umieszczony jest w charakterystycznej butelce, zaprojektowanej w 1872 roku przez londyńczyka, Hirama Codda. Opakowanie wytwarzane jest z bardzo grubego szkła i przeznaczone głównie do przechowywania bezalkoholowych napojów gazowanych. Butelka z lemoniadą japońską zakończona jest specjalnie zaokrągloną nakrętką, którą przebija się przy użyciu dołączonego do produktu klipsa. W naszym sklepie dostępna jest klasyczna, orzeźwiająca lemoniada japońska o cytrynowo-limonkowym smaku i wiele innych ciekawych napojów azjatyckich.

Napoje bezalkoholowe z Azji

Poza japońską lemoniadą, w Kraju Kwitnącej Wiśni często pija się napoje aloesowe. Roślinny trunek jest nie tylko smaczny, ale również zdrowy. Napoje aloesowe posiadają bowiem wiele składników odżywczych. Miąższ aloesu dostarcza organizmowi m.in. wapń, fosfor, magnez, witaminy z grupy B, witaminę C, kwas foliowy, biotynę, aminokwasy i przeciwutleniacze. Dodatkowo napój aloesowy bardzo nawadnia organizm. W Japonii i innych krajach azjatyckich, chociażby w Korei, aloes często wykorzystywany jest również jako składnik naturalnych kosmetyków, np. popularnych maseczek w płachcie, ponieważ znacząco wpływa na poprawę kondycji skóry. Takie same efekty można osiągnąć sięgając po napoje aloesowe.

W asortymencie naszego sklepu znajdą Państwo nie tylko japońskie napoje bezalkoholowe, ale także te chętnie pijane w innych częściach Azji. Proponujemy zakup pochodzącego z Filipin drinka mango, doskonale nadającego się także do deserów i lodów, pobudzającego energetyka Carabao, oryginalnego soku kokosowego czy napoju z gravioli, owocu o niezwykłych właściwościach i smaku. Dla fanów słodkości polecamy napoje Chupa Chups, inspirowane znaną marką lizaków.

Napoje japońskie – Asia Deli

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą oryginalnych bezalkoholowych napojów, pochodzących bezpośrednio z Japonii i innych krajów azjatyckich. Lemoniadę japońską w kultowej butelce, napoje aloesowe lub inne produkty orientalne mogą Państwo zakupić za pośrednictwem strony internetowej z bezpieczną dostawą do domu lub firmy, a także odwiedzając nasze sklepy stacjonarne. Czekamy na Państwa w Krakowie w trzech punktach – przy ul. Ślusarskiej 3, Węgłowej 1 oraz Królowej Jadwigi 219.

NAPOJE