Japońskie i orientalne napoje alkoholowe

Kuchnia japońska to nie tylko aromatyczne rolki sushi, treściwa zupa ramen czy ciekawa w smaku zielona matcha. Równie popularnymi produktami, pochodzącymi z Kraju Kwitnącej Wiśni, są słone i słodkie przekąski oraz alkohol. Jednym z najbardziej znanych japońskich napojów wysokoprocentowych jest sake, trunek zawierający zazwyczaj około 13-17% alkoholu. Sake wytwarzane jest poprzez fermentację ryżu, za sprawą czego wyróżnia się niekonwencjonalnym i zarazem ciekawym smakiem.

Wybór japońskich i orientalnych alkoholi nie kończy się jednak na sake. Inną ciekawą propozycją, po jaką warto sięgnąć, jest soju, którym delektowali się bohaterowie serialu „Squid Game”. Choć soju często spożywa się w Japonii, rzeczywiście pochodzi z Korei. Czym charakteryzuje się ten rodzaj alkoholu? Soju porównuje się do klasycznej wódki, ponieważ zwartość alkoholu w butelce wynosi od 16 do 45%. Alkohol soju posiada przeźroczystą barwę i wyrazisty smak. Ten rodzaj azjatyckiego napoju alkoholowego wytwarzany jest przez scukrzenie, fermentację i destylację surowej skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej.

Alkohole japońskie i orientalne sklep

Najpopularniejszym alkoholem spożywanym w Japonii i innych krajach jest piwo. W naszym sklepie z azjatyckimi napojami alkoholowymi dostępnych jest kilka propozycji piw orientalnych. Klientom oferujemy m.in. piwo Kirin o delikatnie wyczuwalnej goryczce, Iki warzone z zieloną herbatą oraz owocami cytrusowymi, a także piwo Sapporo, produkowane przez najstarszą markę w Japonii.

Zdecydowanie największy wybór azjatyckiego alkoholu w naszym sklepie stanowi soju. Możemy zaproponować Państwu zarówno klasyczne wersje tego popularnego w rożnych częściach Azji alkoholu – Soju Jinro Chamisu czy Soju Jinro Retro, a także owocowe o smaku truskawkowym, grejpfrutowym, winogronowym oraz śliwkowym. Doskonałą propozycję dla fanów owocowych, orzeźwiających nut smakowych w napojach alkoholowych stanowi cydr. Wartym uwagi są również japońskie wina śliwkowe, komponujące się z rybami, owocami morza, deserami i koktajlami.

Alkohole azjatyckie – sklep

Wybór napojów alkoholowych w naszym sklepie jest bardzo szeroki, dlatego z pewnością każdy znajdzie dla siebie produkt odpowiadający indywidualnym preferencjom. Wszystkie japońskie i orientalne alkohole sprzedawane są tylko osobom pełnoletnim w punktach stacjonarnych, ulokowanych w Krakowie przy ul. Ślusarskiej 3, Węgłowej 1 i Królowej Jadwigi 219. Zachęcamy do zapoznania się z asortymentem japońskich i innych azjatyckich alkoholi oraz kontaktu, gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania. Pozostajemy do Państwa dyspozycji!

Zobacz też:

Octy i zaprawy | Sosy | Mleka i śmietanki
Napoje | Sosy sojowe | Oleje

NAPOJE ALKOHOLOWE