Japońskie czarki i czajniki do herbaty

Ceremonia parzenia i picia herbaty jest nieodłącznym i niezwykle ważnym elementem kultury Japonii. Pierwsze wzmianki o kulcie delektowania się herbatą pojawiły się już w IX wieku, we wczesnej epoce Heian. Herbata przywędrowała do Kraju Kwitnącej Wiśni z Chin. W dawnych czasach ceremonia picia herbaty była dla arystokratów oraz kapłanów częścią ekskluzywnej i wyrafinowanej rozrywki. Gdy herbata w Japonii stała się towarem bardziej powszechnym, zaczęto spożywać ją podczas kultów religijnych.

Według dawnych wierzeń każdy, kto brał udział w ceremonii picia herbaty, musiał osiągnąć harmonię i wewnętrzny spokój, żyć w zgodzie z pozostałymi uczestnikami, traktować ich z należytym szacunkiem. Celebrowanie picia herbaty było traktowane jak droga do oczyszczenia duszy i wejścia w sferę zen. Obecnie w Japonii ceremonia herbaciana jest przede wszystkim okazją do spotkań towarzyskich i pielęgnowania elementu kulturowego w nieoficjalnej formie. Nie zmienia to faktu, że picie herbaty nadal odgrywa w Kraju Kwitnącej Wiśni ważną rolę.

Czarki do picia herbaty i czajniki

Herbatę zaparza się w czajniku japońskim. W naszym sklepie znajdą Państwo różnego rodzaju czajniki do herbaty, wykonane z trwałych i zapewniających izolację termiczną materiałów, dzięki czemu można dłużej delektować się aromatycznym, ciepłym napojem. Wszystkie dostępne w asortymencie czajniki japońskie do zaparzania herbaty są wykonane na wzór tradycyjnych dzbanków. W zestawie znajduje się czajnik japoński, sitko pozwalające na łatwiejsze zaparzanie herbaty liściastej, a także przykrywka. Całość zapakowana jest w eleganckie pudełko, stąd japoński czajnik do herbaty sprawdzi się idealnie jako prezent.

Obowiązkowym elementem ceremonii herbacianej jest nie tylko czajnik japoński, ale także czarki do picia herbaty, będące alternatywą do powszechnych w Polsce kubków czy filiżanek. Czarki japońskie do herbaty zielonej, czarnej i wielu innych odmian to niewielkie naczynie bez uszka, służące do picia gorącego naparu. Czarki są związane z ceremonią picia herbaty od początku historii. W naszym sklepie, podobnie jak w przypadku czajników japońskich, dostępny jest szeroki wybór czarek do herbaty w różnych wzorach, kolorach oraz rozmiarach.

Czarki do herbaty, czajniki – sklep

Zachęcamy do zapoznania się z szeroką ofertą czarek do picia herbaty oraz japońskich czajników i wybrania produktów odpowiadających Państwa indywidualnym preferencjom. Dla osób, które szukają czarek japońskich i czajników do herbaty na prezent, polecamy wybór gotowych zestawów do parzenia i picia herbaty. Pozostajemy do Państwa dyspozycji, gdyby pojawiły się pytania.

Zobacz też:

Miski, talerze | Laka / Melamina | Łyżki
Kotki szczęścia / Kendama | Talerze do sushi | Zestawy do sake
Zestawy do sushi

CZAJNIKI I CZARKI